Chystáte sa vstúpiť na stránku s alkoholom.

Máte viac ako 18 rokov?


Áno       Nie

Syr a ovocné víno

list Kategória: Ovocné vína Pridané:

Kvalitné víno a syr sú kombináciou, ktorá je už dobre známa aj v našich končinách. Pokiaľ ich správne nakombinujete syr je vynikajúcim doplnkom k vínu. V tomto krátkom článku Vám ukážeme, ktoré druhy ovocných vín chuťovo korešpondujú s vybranými druhmi syrov. Pozrieme sa na tri ovocné vína a to na čučoriedkové, višňové a slivkové víno.

Čučoriedkové víno – Provolone

Čučoriedkové víno

Taliansky syr provolone je vyrábaný z kvalitného plnotučného kravského mlieka. Syr dozrieva zavesený na špagáte a minimálna dobra zrenia syra sú tri mesiace. Provolone patrí do kategórie syrov, ktorým taliani hovoria „pasta filata“, čo sú syry, ktoré sa vyrábajú zo špeciálneho syrového cesta. Chuť tohto syra ideálne hodí k plnej sviežej chuti čučoriedkového vína z odrody Patriot od vinárstva miluron. 

Višňové víno – Gruyere

Višňové víno

Názov syru Gruyere vznikol z názvu Švajčiarskeho okresu odkiaľ syr pochádza. Tento tvrdý syr z nepasterizovaného kravského mlieka sa vo Švajčiarsku sa vyrába sa už od roku 1113. Má vysoký obsah tuku (až okolo 50%) a je známy svojou výraznou chuťou po orechoch a ovocí. Výborne dopĺňa chuť višňového vína, ktoré nájdete u nás od vinárstiev miluron, Pereg a ďalších.

Slivkové víno – Stilton

Slivkové víno

Syr z Veľkej Británie, z malej dediny Stilton, podľa ktorej nesie aj názov. Jeho výroba je povolená iba v tejto oblasti a je chránený ochrannou známkou. Pravosť rozoznáte podľa anglickej vlajky umiestnenej na obale. Jeho chuť je veľmi plná, bohatá, jemne maslová, pretože obsahuje až 55% tuku. Je vyrábaný z letného mlieka a podáva sa minimálne 3 mesiace starý. Ideálne je kombinovať ho so sviežou chuťou slivkového vína, ktoré u nás nájdete od výrobcov miluron, pereg či ovocinár hrehor.

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December

Registrácia nového konta

Už máte konto?
Prihláste sa alebo Resetovať heslo