Chystáte sa vstúpiť na stránku s alkoholom.

Máte viac ako 18 rokov?


Áno       Nie

Prečo piť ovocné víno ?

list Kategória: Ovocné vína Pridané:

Ak ste dodnes neochutnali žiadne ovocné víno pripravili ste sa o veľmi príjemný zážitok chutí a vôní. Krásnym na ovocných vínach je hlavne to, že na to aby ste im porozumeli a plnohodnotne si ich vychutnali nepotrebujete byť znalcom vína

Namiesto kyseliniek, ovocných tónov či chutiach a arómach, ktoré si neznalec vín ani nevie predstaviť, sa pri ovocných vínach bavíme o chuti konkrétneho ovocia farbe a aróme, ktorá je príznačná napríklad pre ríbezle, čučoriedky, šípky či iné. Rôznorodé chute sú jedným z hlavných benefitov ovocných vín, chute sú tak rozmanité, že sa v nich nájde naozaj každý.

História ovocných vín siaha do ďalekej minulosti a na Slovensku má tiež dlhoročnú tradíciu, vďaka ríbezľovým vínam z Devína. O histórií sme si ale viac povedali tu (prelink na članok). Postup výroby ovocných vín sa v mnohom podobá hroznovým vínam. Zrelé ovocie sa pozbiera, pretriedi, pomelie a prejde procesom kvasenia. Kvalita vstupnej suroviny je základným stavebným kameňom pre vyváženú farbu chuť a arómu. Proces výroby je technológiou veľmi blízky výrobe hroznových vín s tým rozdielom, že každé ovocie má svoj jedinečný prístup čo vyžaduje veľa skúseností a kreativity. 

Formulka „Na zdravie“ naberá pri ovocných vínach nový rozmer. Pripisuje sa im mnoho zdraviu prospešných účinkov. Obsahujú veľké množstvo vitamínov, antioxidantov, železa a ďalších látok priaznivo pôsobiacich na ľudský organizmus. Tieto látky sú v rôznom pomere vzhľadom na to aké ovocie v podobe vína si práve vychutnávate. Víno z arónie čiernoplodej, rakytníku či brusníc sú tým najlepším príkladom zdravého vína. Konkrétnejšie sa o zdravotných benefitoch ovocných vín dozviete tu.

Ovocným vínam sa pripisuje vyšší zostatkový cukor. Čo znamená, že väčšinu z nich radíme medzi polosladké až sladké vína. Nie je tomu ale vždy tak a aj medzi ovocnými vínami sa nájdu polosuché či dokonca suché vína. Ako sme vyššie spomenuli, veľmi záleží na vstupnej surovine. Vstupnou surovinou môže byť jeden druh ovocia ale aj tzv. cuvée, ktoré vzniká kupážou zväčša dvoch vín. Nájdeme medzi nimi okrem tichých vín aj také, ktorým sa hodia bublinky. Ponuka Slovenských vinárstiev medzi ovocnými vínami je naozaj široká a ak by ste chceli ochutnať všetky máte čo robiť. 

V rovnakej kategórii

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December

Registrácia nového konta

Už máte konto?
Prihláste sa alebo Resetovať heslo