Chystáte sa vstúpiť na stránku s alkoholom.

Máte viac ako 18 rokov?


Áno       Nie

"Na zdravie"

list Kategória: Ovocné vína Pridané:

To, že pohár vína je prospešný zdraviu je niečo čo už určite počul každý z nás. Pozrime sa ale konkrétne na vína z rôznych druhov ovocia. Proces výroby je veľmi podobný hroznovým vínam čo znamená, že základom je konkrétne ovocie. Ako všetci dobre vieme najlepším, prírodným zdrojom vitamínov a minerálov je práve ovocie. Ovocné víno je teda okrem sviežej ovocnej chuti aj nositeľom zdravotných benefitov. 

Postupne si rozoberieme konkrétne ovocné vína a ich zdravotné benefity.

Čučoriedkové víno

Čučoriedkové víno je vyrábané iba na základe čučoriedok. Vďaka tomu víno z čučoriedok nielen výborne chutí ale skrýva toho omnoho viac. Jedným z hlavných benefitov čučoriedok je vysoký obsah vitamínu B12, ktorý dokáže zvrátiť šedivenie vlasov. Pri vlasoch ešte ostaneme, čučoriedky sú bohaté na proantocyanidín z triedy polyfenolov. Tieto nebezpečne znejúce látky podporujú v tele výrobu nových buniek a tým dokážu urýchliť rast vlasov. V neposlednom rade podporujú imunitu, pretože sú vynikajúcim zdrojom vitamínov, minerálov, stopových prvkov a ďalších zdraviu prospešných látok. Už je iba na Vás akú formu čučoriedok zvolíte. My odporúčame čučoriedkové víno z vinárstva miluron.

Ríbezľové víno

Ríbezľové víno má v našich končinách dlhoročnú tradíciu. Jeho výroba sa začala už v začiatkoch 20. storočia. na Devíne, kde bol prebytok ríbezlí. Tu vzniká tradičný devínsky ríbezlák. Okrem sviežej chuti sú dnes už dobre známe aj pozitívne vplyvy ríbezlí na ľudský organizmus. Sú výborným zdrojom vitamínov C,E a B, taktiež draslíka a vlákniny. Antioxidanty v tomto ovocí sú veľmi prospešné pre imunitný systém. Ríbezle nám dokážu pomôcť pri rôznych ťažkostiach, napríklad aj pri problémoch s močovými cestami. Ríbezle u nás nájdete vo forme sladkého, polosladkého ale aj polosuchého vína od rôznych Slovenských vinárov. 

Brusnicové víno

Brusnicové víno je veľmi vzácne ovocné víno, ktorého sa nevyrába veľké množstvo a na Slovensku je jediný výrobca tohto vína vinárstvo miluron. Vždy pripomíname, že ovocné vína v našej ponuke, ako aj toto brusnicové, majú základ iba v konkrétnom ovocí. Čo znamená, že aj toto víno vzniklo priamo z brusníc čo pocítite hned pri prvom dúšku. Brusnice sú ale okrem výbornej chuti známe hlavne ako tzv. superpotravina a to hlavne kvôli vysokému obsahu vitamínov C, K, A a E, ale aj polyfenolov, omega 3 a 6 mastných kyselín a rôznych druhov minerálov. Keby sme ich sem všetky vypísali asi by už neostal priestor na to aké benefity prinášajú. Väčšina ľudí vie, že pomáhajú pri zápale močových ciest či obličiek, menej známe je, že dokážu pomáhať pri poruchách krvi, únave či slabosti alebo aj pri rôznych virózach a chrípke. Brusnice v podobe lahodného vína nájdete tu.

Víno z Arónie čiernoplodej 

Jedno z najzdravších vín, s ktorým sa môžete stretnúť. Je vyrábané iba z tejto superpotraviny čo pocítite hneď po tom ako sa rozleje po vašom jazyku. Arónia známa aj ako Jarabina čierna je bobuľové ovocie, ktoré je chuťou veľmi trpké a obsahuje veľmi málo šťavy. Obsahuje veľmi dlhý zoznamfyziologicky cenných látok. Medzi tie najhlavnejšie patria vitamíny P, B2, B9, karotény, triesloviny, vysoký obsah železa a v neposlednom rade jódu – až 400mg na 100g plodov. Jód hrá dôležitú úlohu pri činnosti štítnej žľazy a hormonálnej rovnováhe. Nemenej významným je obsah vitamínu P, známeho aj ako Rutín. Ten priamo ovplyvňuje pevnosť a pružnosť ciev, eliminuje kŕčové žily, reguluje tlak v krvi a stabilizuje hladinu cukru. Víno čisto z plodov Arónie čiernoplodej má veľmi trpkú chuť a pije sa hlavne kvoli zdravotným benefitom. Používa sa ale aj pri kupáži vín, ktoré majú sladkú chuť čím vzniká výborne vyvážené cuvée či už s ríbezľovým alebo čučoriedkovým vínom. Rôzne potraviny z Arónie nájdete u nás vo vinotéke fruitwine alebo na eshope fruitwine.sk

Šípkové víno

Víno zo šipok je veľmi vzácnym druhom ovocného vína. Vzhľadom na nízky obsah šťavy v šípkach je výroba tohto vína veľmi pracná a je potreba naozaj veľkého množstva ovocia. Naši vinári by Vám o tom vedeli rozprávať. Šípky sú pomerne známe v našich končinách. Povedzme si ale o zdravotných benefitoch plodov. Šípky sú bohatým zdrojom vitamínu C, ktorý pôsobí proti infekčným chorobám a posilňuje imunitu. Tiež spevňujú cievy, pomáhajú pri bolestiach žíl a ovplyvňujú zrážanlivosť krvi. Okrem vitamínu C obsahujú tiež vitamíny B1, B2 a mnoho ďalších prospešných látok.

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December

Registrácia nového konta

Už máte konto?
Prihláste sa alebo Resetovať heslo